Kancelaria Adwokatów i Radców Prawnych 

                 

DĄBEK&KUSIK

 

Publikacje

12 marca 2019
zmiany KRS, rejestracja spółek, obsługa prawna firm Hrubieszów, Zamość, usługi prawne prawo gospodarcze, prawo handlowe, prawo spółek

Portal gov.pl - załóż ePUAP i załatw sprawę  przez internet.

      Kancelarie

        Adwokatów i Radców Prawnych 

          DĄBEK & KUSIK    

               obsługa prawna firm i osób fizycznych

                  Lublin  Hrubieszów  Zamość  Chełm Warszawa

obsługa prawna firm

Strona główna | O nas | Publikacje | Usługi | Kontakt 

copyright by Magdalena  Kusik-Balicka ©  2017

22-500 Hrubieszów, ul. Rynek 36

 

adwokatka Magdalena Kusik–Balicka

             +48 502782942

            adwokat@magdalenakusik.pl

 

radczyni prawna Małgorzata Dąbek     

                 +48605085714

                  m.dabek.kancelaria@gmail.com

             

Kontakt z nami

Jesteśmy tutaj

 

Załatwianie spraw przez internet to oszczędność czasu, a nie rzadko również pieniędzy. W kontekście tego docenić należy zalety portalu www.gov.pl. W tym rządowym serwisie znajdziemy trzy główne sekcje dla: obywatela, przedsiębiorcy oraz urzędnika.

 

W części obywatel.gov.pl zawarte  są sprawy, które możesz załatwić za pośrednictwem internetu, albo wręcz on line ( możesz samodzielnie sprawdzić historię pojazdu który chcesz kupić, sprawdzić historię swoich wizyt lekarskich, sprawdzić punkty karne, uzyskać odpis z księgi wieczystej, podpisać dokument elektronicznie, wpisać się na listę wyborców, skorzystać z programu Rodzina 500+, uzyskać odpis aktu stanu cywilnego ( urodzenia, małżeństwa), zgłosić urodzenie dziecka, odwołać się od decyzji portalu społecznościowego i wiele innych czynności).

 

 Za pośrednictwem zakładki przedsiębiorca.gov.pl możliwe jest podpisanie dokumentów elektronicznie ( czyli wszystkich tych, które do urzędów muszą trafić w takiej właśnie formie),  uzyskanie zaświadczenia o niezaleganiu  w podatkach, dokonanie zmian we wpisie w CEIDG oraz  inne. 

 

Żeby skorzystać z usług elektronicznych koniczne jest posiadanie  profilu zaufanego albo e-dowodu.

 

 Profil zaufany służy do elektronicznego podpisywania, za pomocą podpisu zaufanego dokumentów składanych przez internet. W takim przypadku nie trzeba posiadać podpisu elektronicznego składanego za pomocą kwalifikowanego urządzenia do składania podpisu elektronicznego i który opiera się na kwalifikowanym certyfikacie podpisu elektronicznego. Ważne, jest to, że dla profil zaufany wymaga posiadania numeru PESEL.

 

Jak założyć profil zaufany

 

 Wniosek o założenie profilu zaufanego możesz założyć:  

1. za pośrednictwem strony: www.pz.gov.pl, a następnie wraz z dowodem osobistym udać się do punktu potwierdzającego np.: w ZUS, Urzędzie Gminy i innych placówka, których adresy znajdziesz na stronie internetowej. W tym przypadku każdorazowa autoryzacja twojego podpisu będzie odbywała się w ten sposób, że na podany numer telefonu otrzymasz sms z kodem, który następnie będzie trzeba wpisać w wyświetlane na komputerze okienko.

2.  za pośrednictwem bankowości internetowej, wówczas wszystko załatwiasz przez internet i nie musisz potwierdzać w jednostce stacjonarnej. Ta forma jest z pewności wygodniejsza do założenia profilu, jednak późniejsze korzystanie z podpisu, w szczególności gdy konieczne jest podpisywanie jednorazowo dużej ilości dokumentów może okazać się uciążliwe, bowiem każdy podpis będzie wiązał się z dokonaniem wszystkich czynności jakie wiążą się z procedurą weryfikacyjną w bankowości elektronicznej.

E-dowód jest dowodem osobistym z warstwą elektroniczną tj. jego podstawową funkcją jest ustalenie tożsamości dodatkowo, zaś posiada tzw. numer CAN oraz wbudowany chip, które pozwalają na komunikację cyfrową.  Takie dowody wydawane są na wniosek złożony po dniu 4 marca 2019 roku, jednakże jeżeli Twój dowód osobisty jest jeszcze ważny nie musisz dokonywać wymiany.

Nowe rozwiązania niewątpliwe pozwolą na zaoszczędzenie czasu i pieniędzy na załatwienie istotnych dla nas spraw.

 

 

Podobne publikacje: 

 

 

 

 

adwokat Magdalena Kusik-Balicka

 

Kancelarie Adwokatów i Radców Prawnych DĄBEK & KUSIK

22-500 Hrubieszów, ul. Rynek 36

www.dabekkusik.pl

obsługa prawna firm i samorządu: Lublin, Hrubieszów, Zamość, Chełm,  Warszawa