Jesteśmy tutaj

Kontakt z nami

22-500 Hrubieszów, ul. Rynek 36

 

adwokat Magdalena Kusik–Balicka

             +48 502782942

            adwokat@magdalenakusik.pl

 

radca prawny Małgorzata Dąbek     

                 +48605085714

                  m.dabek.kancelaria@gmail.com

             

Strona główna | O nas | Publikacje | Usługi | Kontakt 

copyright by Magdalena  Kusik-Balicka ©  2017

Kancelarie

Adwokatów i Radców Prawnych 

DĄBEK & KUSIK    

obsługa prawna firm i osób fizycznych

               Lublin  Hrubieszów  Zamość  Chełm Warszawa

obsługa prawna firm

Nowe konto przedsiębiorcy na ​​​​​​​Biznes.gov.pl.

Przedsiębiorcy prowadzący indywidulaną działalność gospodarczą albo wspólnicy spółek cywilnych wpisani do Centralnej Ewidencji i Informacja o Działalności Gospodarczej  otrzymali niedawno email z informacją o zmianach związanych z obsługą-przeniesienie konta na platformę biznes.gov.pl.

 

Z uwagi na rozkwit, w ostatnim czasie różnych metod oszustw internetowych, wzbudziło to wśród wielu podmiotów, dla których Kancelaria prowadzi obsługę prawną firm, niepokój. W tym jednak przypadku, należy wszystkich uspokoić, nie jest to oszustwo. 

 

Nowe konto przedsiębiorcy na Biznes.gov.pl.

 

Od dnia 13 grudnia 2021 roku zadania związane z ewidencjonowaniem działalności gospodarczej takie jak: założenie działalności gospodarczej, aktualizacja danych firmy, zawieszenie działalności gospodarczej, wykreślenie realizowane jest za pośrednictwem Konta Przedsiębiorcy udostępnionego na platformie: Biznes.gov.pl. Przedsiębiorca nie musi przenosić żadnych danych z dotychczasowej ewidencji. Transfer wszystkich danych firmy nastąpił automatycznie.

 

Platforma umożliwia działania, takie jakie dotychczas były dostępne dla przedsiębiorców oraz dodatkowe funkcjonalności. Można, min. wyszukać przedsiębiorcę i przejrzeć jego wpis, wydrukować zaświadczenie o wpisie. Online zarządzać firmą będzie mógł również pełnomocnik.  Zmienione są wzory: formularzy, zaświadczeń i instrukcji.

 

Biznes.gov.pl – krok po kroku.

 

Po wejściu na platformę: www.biznes.gov.pl, na stronie głównej widoczne są zakładki: Informacje, Katalog usług i Konto przedsiębiorcy, zaś poniżej, w środkowej części znajdują się trzy kafle: Zarejestruj działalność gospodarczą, Zmień dane w CEIDG i Wyszukiwarka CEIDG.

 

Po zalogowaniu się na Konto Przedsiębiorcy uzyskujemy możliwość zarządzania danymi i  swoją działalnością gospodarczą  wpisaną  dotychczas do CEIDG. Jeżeli wcześniej byliśmy zarejestrowani do usług publicznych, posiadamy Profil Zaufany lub e-Dowodu, klikamy: Zaloguj się przez Login.gov.pl.

Gdy nie mamy takiej możliwości powinniśmy założyć Profil Zaufany. Informację jak to zrobić znajdziecie Państwo w publikacji: Portal gov.pl - załóż ePUAP i załatw sprawę przez internet.

 

Po kliknięciu w: Zaloguj się przez Login.gov.pl musimy wybrać sposób logowania: profil zaufany, e-dowód albo bankowość elektroniczną.  

 

 

Konta Przedsiębiorcy dostępne są przekierowania:

 

  •  na stronę: PUE ZUS , e-Urząd Skarbowy oraz GOV.PL.
  • do utworzenia firmowej skrzynki mailowej do doręczeń elektronicznych (e-Doręczeń).

 

 

W tym ostatnim przypadku, chodzi o adres do e-Doręczeń u publicznego dostawcy ewentualnie dopisanie adresu do bazy adresów elektronicznych. Więcej o doręczeniach elektronicznych w publikacji: Doręczenia elektroniczne czyli zmiany w  komunikacji z urzędami. 

 

E-Doręczenia mają uprościć i ułatwić komunikację z urzędami i ostatecznie ma się zakończyć prowadzenie spraw i komunikacja z urzędem w sposób papierowy. Docelowo, sprawy w postępowaniu administracyjnym mają być załatwiane wyłącznie elektronicznie.

 

Ważne jest to, że przedsiębiorcy nie mają jeszcze obowiązku posiadania adresu do e-doręczeń. Taki adres będzie obowiązkowy od 01 października 2026 roku, zaś dla spółek prawa handlowego ( spółki z o.o., Spółki Akcyjnej, spółek jawnych, komandytowych itd.) wpisanych do Krajowego Rejestru Sądowego od 01 października 2022 roku.

 

Istotną funkcjonalnością jest zakładka Informacje, bowiem tu można znaleźć ważne dla prowadzenia działalności gospodarczej informacje i odnośniki do innych rejestrów, formularzy, wyszukiwarek np.  do BDO, białej listy podatników VAT.

 

W razie pytań i wątpliwości, zapraszamy do kontaktu z adwokatem albo radcą prawnym naszej Kancelarii. Udzielamy porad prawny w sprawach indywidualnych, oferujemy także stałą obsługę firm. 

 

 

Podobne publikacje: 

 

 

 

 

adwokat Magdalena Kusik-Balicka

 

Kancelarie Adwokatów i Radców Prawnych DĄBEK & KUSIK

22-500 Hrubieszów, ul. Rynek 36

www.dabekkusik.pl

obsługa prawna firm i samorządu: Lublin, Hrubieszów, Zamość, Chełm,  Warszawa

 
 

 

 

 

działalność gospodarcza, przedsiębiorca, spółka z o.o., KRS, założenie działa gospodarczej, obsługa firm.
18 grudnia 2021

Publikacje

KANCELARIE

Adwokatów i Radców Prawnych          

DĄBEK & KUSIK                      

obsługa prawna firm, samorządu i osób fizycznych

Lublin  Hrubieszów  Zamość  Chełm Warszawa