obsługa prawna firm Lublin, Hrubieszów, Zamość, Chełm. adwokat, radca prawny, porada prawna, farma fotowoltaiczna, panele solarne, farma wiatrowa, podatek od nieruchomości, podatek dochodowy PIT, podatek rolny, nieruchomość, właściciel, działalność gospodarcza, dzierżawa

Mandat karny 500 zł za niestosowanie się do nowych zasad kontroli drogowej ( 07 listopada 2019 roku)

           Już od dzisiaj  ( 07 listopada 2019 roku ) zgodnie  z rozporządzeniem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 5 listopada 2019 roku w sprawie kontroli ruchu drogowego, każdy kierujący musi dostosować się do nowych zasady obowiązujących podczas kontroli drogowej, w przeciwnym razie zostanie ukarany mandatem karnym w kwocie 500 zł. 

 

       Poddając się kontroli kierujący ma obowiązek: zatrzymać pojazd, trzymać ręce na kierownicy, nie wysiadać z pojazdu.  To ostatnie dotyczy  również pasażerów.

 

      Na polecenie kontrolującego winien: wyłączyć silnik, włączyć światła awaryjne i umożliwić identyfikację pojazdu ( nr VIN ), w tym przez udostępnienie komory silnika oraz innych miejsc w pojeździe.

 

          Kontrolujący ( policja, inspekcja transportu drogowego, straż gminna, straż graniczna inne upoważnione podmioty ) prowadząc kontrole drogowe mogą zatrzymywać swoje pojazdy w każdym miejscu (w tym niedozwolonym) pod warunkiem, że nie zagraża to bezpieczeństwu ruchu drogowego. W przypadkach zorganizowanej, masowej  akcji kontroli stanu trzeźwości umundurowany funkcjonariusz policji poprzestaje na wskazaniu celu kontroli, nie musi przy tym podawać swoich danych identyfikacyjnych, zaś legitymację służbową okazuje wyłącznie na żądanie uczestnika ruchu drogowego.  

 

           Musimy liczyć się też z tym, iż poczynając od 01 stycznia 2020  roku zostanie sprawdzony i wpisany do CEPiK stan licznika pojazdu, również przewożonego na lawecie. Kontrolujący będzie miał również prawo do zerwania plomb i dokonywania oględzin ładunku.

 

         Bez zmian pozostaje to, że w czasie prowadzenia pojazdu kierujący mają obowiązek posiadać przy sobie dokument stwierdzający uprawnienie do kierowania pojazdem.

 

 

adwokat Magdalena Kusik-Balicka

Kancelarie Adwokatów i Radców Prawnych DĄBEK & KUSIK

obsługa prawna firm: Lublin, Hrubieszów, Zamość, Chełm

 

obsługa prawna firm Lublin, Zamość, Hrubieszów, Chełm, mandat, adwokat, radca prawny
07 listopada 2019

Publikacje

Kancelarie

Adwokatów i Radców Prawnych          

DĄBEK & KUSIK                      

obsługa prawna firm i osób fizycznych

Lublin  Hrubieszów  Zamość  Chełm 

Jesteśmy tutaj

Kontakt z nami

22-500 Hrubieszów, ul. Rynek 36

 

adwokat Magdalena Kusik–Balicka

             +48 502782942

            adwokat@magdalenakusik.pl

 

radca prawny Małgorzata Dąbek     

                 +48605085714

                  m.dabek.kancelaria@gmail.com

             

Strona główna | O nas | Publikacje | Usługi | Kontakt 

copyright by Magdalena  Kusik-Balicka ©  2017